BD 4069, SUMNJATI U BOŽJE POSTOJANJE NA KRAJU VREMENA…

Bertha Dudde, br. 4069, 25 Lipanj 1947

SUMNJATI U BOŽJE POSTOJANJE NA KRAJU VREMENA…

Potreban je jedan iznimno oštar razum kako bi se znanstveno dokazalo da se Božje postojanje može dovesti u pitanje ili zanijekati. I učinit će se pokušaj da se ovaj najveći problem riješi znanstvenim sredstvima…. pitanje: Postoji li Bog?…. To što čovječanstvo razmatra ovo najvažnije pitanje također je znak kraja vremena, ali daleko više u negativnom smislu, budući da su ljudi spremni sudjelovati u ovom spornom pitanju i raspravi o njemu jer je njihova vjera, ako uopće postoji, vrlo slaba i najmanji povod dovoljan je da ju uzdrma….

Postoji li Bog?….

Nijedno pitanje nije važnije, a pod uvjetom da ga tražitelji postave ozbiljno, spreman sam ih prosvijetliti tako da tražitelj bude istinski zadovoljan znanjem koje primi i koje on sada također samouvjereno podržava. Međutim, ako pitanje ne postavljaju tražitelji, nego ljudi koji misle da znaju bolje, koji prihvaćaju samo odgovor koji im odgovara i koji ne žele dokazati da Ja Jesam, nego da Ja nisam, nikada neće doći do istinitog rezultata, unatoč čvrstim dokazima. Oni već pripadaju suprotnoj sili koja sama želi preuzeti vlast i gurnuti Mene u stranu…. I to je početak Kraja, jer prema zakonu vječnosti oduzet ću svom protivniku moć čim prijeđe svoju zekonitu granicu, što će se dogoditi kad pokuša potpuno izbaciti Mene iz ljudskih misli….

Bitka za Mene bit će oštra, namjera impresivnih riječi je uvjeriti Moje da oni jure za plodom mašte, sve vjerske dogme i doktrine bit će raskomadane i ljudi koji nisu sasvim postojani postupno će trpjeti poraz, jer protivnik zna kako učinkovito koristiti svoje riječi. A budući da većina ljudi nema znanje, budući da su i sami duhovno slijepi, ne mogu otkriti netočnost protivnika, ali ne mogu isto tako ni tražiti i pronaći istinu u sebi. I posrnut će i pasti ako Mi se ne pridruže u posljednjem času, ako (u posljednjem satu) ne zatraže od Mene pojašnjenje koje rado dajem svakome tko pita, pod uvjetom da je dobre volje i želi ono što je ispravno i istinito. Ali svatko tko vjeruje u sebe, tko želi razumski riješiti ovaj najvažniji problem, izgubit će se u tami jer juri za varljivim svjetlom, vjeruje uvjerljivim riječima svjetovnih učenjaka i divi se njihovom oštrom umu i zaključcima, i napustit će Me…. i osuditi samog sebe….

I budući da Ja znam za ovaj sukob od vječnosti, budući da želim pomoći slabima kao i onima koji Me traže, donosim im istinu unaprijed. I svatko tko primijeni ovu istinu, tko postane dostojan primiti je i dobrovoljno joj teži, nadmašit će oštar um svjetovnih učenjaka, postat će upućen, steći će sposobnost rasuđivanja, njegov duh će postati prosvijetljen, i ništa mu neće moći oduzeti vjeru, njegovu uvjerenost, jer on je podučen od strane Mene Samoga i ima dokaz da Ja Jesam i da želim za vječnost osvojiti sve Moje žive tvorevnine…. I ostat će Mi vjeran do Kraja….

AMEN

Scroll to Top